Ak Parti İzmir Milletvekili ve son Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’da kütüphane ve anaokulu açılışı yaptı.

Binali Yıldırım, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yanlızbağ Yerleşkesi'nde Türk Telekom tarafından yaptırılan kütüphane ve okuma salonu ile işadamı Yavuz Çakır tarafından yaptırılan anaokulu ve kreşin açılışını yaptı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nin Yalnızbağ yerleşkesinde 700 kişi kapasiteye sahip olan, 3'ü engelli okuma salonu olmak üzere toplam 29 adet çalışma salonunu barındıran 120 bini aşkın kitabın olduğu kütüphane düzenlenen törenle açıldı.

Törene Binali Yıldırım ve kent protokolü katıldı. Açılış konuşmalarının ardından kütüphane davetliler tarafından gezildi.

Kütüphanenin ardından hayırsever bir işadamı tarafından yerleşke içerisinde yaptırılan anaokulu da hizmete sokuldu. Törende Yıldırım tarafından öğrencilere tablet dağıtıldı.

Anaokulunda minik öğrencilerle biraraya gelen son Başbakan, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Hacivat - Karagöz oyununu da bağdaş kurup çocuklarla birlikte izledi.

Açılışa, Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, AK Parti Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve davetliler katıldı.