Ak Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.


Hayatın her alanında engelli vatandaşlarımızın yer alması gerektiğine dikkat çeken Bayram, “her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi.


3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğine dikkat çeken Serkan Bayram, Meclis’ten çıkarttığımız yasalar ile engelli vatandaşlarımıza verdiğimiz önemin göstergesidir. Geçmişte engelliler sokağa çıkamazken bugün hayatın her alanında yer almaya başladılar” dedi.


İcrai alanlarda engelli vatandaşların yer alması gerektiğine dikkat çeken Bayram, “devlet elle ayakla yönetilmiyor. Devlet beyinle, gönülle ve düşünce ile yönetiliyor. Önemli olan buralar da engelin olmaması. Engellilerin partisi olmaz. Bütün partilerin engellilere sahip çıkması gerekir. Meclis olarak hayatın her alanında engelli kardeşlerimize sahip çıkalım. Niye bir engelli bakanımız yok, niye bir engelliler bakanlığımız yok, el birliği ile Meclisimiz bunu gerçekleştirsin” şeklinde konuştu.

 

Haberin Videosunu izlemek için tıklayınız.