Erzincan'da 3 terörist ölü olarak ele geçirilirken 2 terörist ise sağ yakanaldı.

Gümüşhane ve Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalar neticesinde Gümüşhane'nin Kelkit ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, bölgede arama tarama faaliyetlerini sürdüren jandarma ekipleri ile PKK terör örgütü mensupları arasında, Erzincan'a 22 kilometre uzaklıkta bulunan Kelkit kırsalında sıcak temas sağlandı. Güvenlik kuvvetlerinin dur ihtarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada 3 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Teröristlerin kaçış noktalarına askeri helikopterle takviye güvenlik güçlerinin sevk edildiği öne sürüldü. Özel eğitimli askerlerin katıldığı belirtilen operasyon sürerken, Erzincan- Kelkit karayolu da araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Bölgeyi abluka altına alan güvenlik güçlerinin teröristlerin çevresindeki çemberi daraltarak etkisiz hale getirmeye çalıştıkları bildirildi.

Erzincan il sınırındaki Gümüşhane'nin Kelkit İlçesi'ne bağlı Tütenli Köyü kırsalında 3 teröristin öldürüldüğü operasyonlar sürerken, sağ olarak yakalanan 2 terörist Kelkit Devlet Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Yakalananların 27 yaşında Mardin ve 45 yaşında Diyarbakır doğumlu oldukları ve bu kişilerin bölgede bulunan 6'şarlı iki grup halinde bulunan teröristlere erzak yardımı yaptıktan sonra kırsal alandan dönerken bölgede operasyon başlatan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Teröristlerin yakalanması için güvenlik güçlerinin geniş kapsamlı başlattığı operasyon sürdürülüyor.