Kemahlılar Derneği’nin düzenlediği Geleneksel 9. Kemah Köyleri Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması’nda, öğrenciler birincilik için ter döktüler.

KemahlIlar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği Geleneksel 9.Kemah Köyleri Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması, 16 köyün katılımıyla yapıldı.

Birbirlerini tanıyorlar
Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezindeki programın açılış konuşmasını yapan Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, dernek olarak üstlendikleri misyonu en iyi şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olduklarını belirterek, "Ağaç yaşken eğilir' inancıyla küçük yaşlarda bir araya getirmeye çalıştığımız çocuklarımızın eğlenerek birbirlerini tanıması, bilgilerini pekiştirmesi amacıyla bu yarışmamızı düzenliyoruz” dedi.

Kemahlılar çok farklı
Programa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de yaptığı konuşmada, bölgede çok dernek bulunduğunu ama Kemahlılar Derneği'nin çok farklı olduğunu ifade ederek, "Gıpta ile izlediğim Kemahlılar Derneği, her ay bir etkinlik gerçekleştiriyor. Bu etkinlikte bölgemizde tek olma özelliğini taşıyor. Birlikteliğiniz ve beraberliğiniz daim olsun. Bu genç kardeşlerimizin gözlerindeki ışığı görüyorum. Şunu unutmayın ki, burada kazanan da kaybedende yok. Burada tek kazanan var oda Kemah’tır" dedi.

Konuşmaların ardından başlayan yarışma büyük heyecana sahne oldu. 20 soru sonucunda Bilgi ve Kültür Yarışması şampiyonu Dikyamaç Köyü minikleri; İrem Gül Gürkan, Rabia Sağlam ve Firdevs Nisa Köse oldu.