Kemah’ta yıllardır yılan hikayesine dönen TOKİ konutlarının ihalesinin yapıldığını söyleyen Belediye Başkan Osman Kemal Aslan, ‘Emeklerimiz boşa çıkmadı’ dedi.

Kemah Kaymakamlığı ve Kemah Belediyesi'nin, ilçenin en önemli eksiği olan konut sorununu çözmek için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile uzun yıllardır yürüttüğü çalışmalar da nihayet sona gelindi.

TOKİ tarafından Çarşı Mahallesinde, yöresel mimariye uygun olarak inşa edilecek olan, 2+1 ve 3+1 dairelerin bulunacağı 94 konut için ihaleyi kazanan firma ile TOKİ arasında sözleşme imzalandı.

Yöreye özgün olarak inşa edilecek projede, modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturulacak. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü cephe elemanları, payandalar, söveler, dekoratif pencereler ve işlemeli ferforje korkuluklar kullanılacak. Proje ile yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşecek.

TOKİ konutları ile Kemah'ın en büyük eksikliği olan konut sorunun çözüleceğini ifade eden Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, "20 yıldır hayalini kurduğumuz TOKİ konutları yapımı ihalesi yapıldı ve ihaleyi kazanan firma ile TOKİ arasında sözleşme imzalandı. Konutların temelini kısa zamanda atacağız ve hızlı bir şekilde tamamlayarak, hak sahiplerine teslim edeceğiz. Göreve geldiğim ilk günden itibaren ilçemize TOKİ konutları yapılması için çok çaba sarf ettik. Çok şükür harcadığımız emeklerin karşılığını alıyoruz” dedi.