09. 04. 2020

Microsoft'tan bedava yazılım

e-Posta Yazdır PDF

Microsoft'un böyle bir yazılımı olduğunu eminiz çoğunuz bilmiyordu. Üstelik bedava.

Mühendislikle uğraşan kişiler ve bu konularda özel ihtiyaçları olan öğrenciler için gelişmiş hesap makinelerinin fiyatı el yakıyor. Bu işi bilgisayarda çözmek isteyenler içinse Windows'un standart hesap makinesi son derece yetersiz. Neyse ki Microsoft'un bu tip ihtiyaçlar için bir alternatifi daha var: Microsoft Mathematics 4.0.

Microsoft'un bu grafik tabanlı hesap makinesi rakamları fare veya klavye ile girmenize olanak tanımasının yanı sıra, hesap makinesinde karşılığını bulmakta zorlandığınız özel matematiksel ifadeleri de çizerek girmenize olanak tanıyor. Bu sayede örneğin karekök işaretini hesap makinesinde aramanıza gerek kalmadan çizerek kullanabiliyorsunuz.

Hesaplamalarınızın grafik karşılıklarını da oldukça başarılı bir şekilde görüntüleyebilen bu hesap makinesi ileri seviye hesaplama ihtiyaçları duyan hemen herkesin rahatlıkla kullanabileceği özelliklere sahip. Hatta öğrencilerinizin veya çocuğunuzun matematik öğrenmesine nasıl yardımcı olabileceğine dair bir rehber bile hazırlanmış durumda.