30. 03. 2020

İETT Birimleri Erzincanlıya emanet

e-Posta Yazdır PDF

İETT Güvenlik Şefi Ahmet Eraslan kurumun çalışmalarını ve Erzincan ile ilgili düşüncelerini gazetemize anlattı.

İstanbul İETT Güvenlik Şefi Ahmet Eraslan, 14 yıldır görev yaptığı kurumunun çalışmaları, Erzincan’a ve dernekçiliğe dair düşüncelerini açıkladı.

Erzincan Gazetesi: Ahmet Eraslan kimdir? Kendinizi bize ve okuyucularımıza tanıtır mısınız?
Ahmet Eraslan: 1974 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya geldim. Tüm okul hayatım İstanbul’da geçti. Her ne kadar İstanbul doğumlu olsamda nüfus cüzdanımda Erzincan yazıyor. Bu durumdan oldukça mutluyum.

Erzincan Gazetesi: İETT bünyesinde üstlendiğiniz görevinizi anlatır mısınız? İETT nedir?
Ahmet Eraslan: 14 yıldır İETT’nin çeşitli birimlerinde görev yaptım. Şimdi ise görevim güvenlik şefi olarak güvenlik birimlerin koordinasyonunu sağlamak. 1871 yılında kurulan İETT köklü bir teşkilattır. Açılımı, İstanbul Elektrik Tramvay Tren İşletmeleri Genel Müdürlüğü’dür. İstanbul’un tüm ulaşımını başarıyla ve profesyonelce yapan önemli bir kurumdur. Hizmet verdiğimiz, dünyanın incisi bu şehrin her köşesini çok iyi bilen ve o minvalde hizmet üreten bir yapıya sahiptir. Bu hizmete katkı sağladığım için mutlu ve gururluyum. Bu kurum bana çok şey kazandırdı. Daha iyi işler üretirsem çok mutlu olacağımı biliyorum.

Erzincan Gazetesi: Erzincanlı bürokratları takip edebiliyor musunuz? İşlerinde başarı seviyelerini nasıl buluyorsunuz?
Ahmet Eraslan: Erzincanlılar ve Refahiyeliler üstlendikleri her işte başarı elde etmek ve fayda üretmek için çaba sarfediyorlar. Hep denir işte, ‘Demir ağlarla ördük anayurdu dört baştan.’ İşte şimdi iş başındaki Erzincanlılar yurdu en modern projelerler doğrultusunda demir ağlarla, modern karayolları ile, seyahat etmek hayal olan hava yollarını halkın yollarıyla örüyorlar. Ulaşımın her türlüsünü, son dönemlerde, o mükemmel insanlar başarı ile yürütüyor ülkemizde diye hislerini ve kanaatini ortaya koydu.
Refahiye Derneği ile ilgili sorularımızı da cevaplayan Eraslan, dernek bünyesinde geçmişte birlikte çalıştığı arkadaşlarından çok memnun kaldığını, özellikle yedi dönem boyunca futbol turnuvasını başarı ile yürütmelerinde karşılıklı dayanışmanın büyük rolü olduğunu ve o dönemlerden sağlam dostluklar edinmenin yanısıra hemşehrilerini daha yakından tanıma fırsatı bulduğunu söyledi.

Dernekçiliğin çok önemli ve zor zenaat olduğunu, bu nedenle yönetimlerdeki tüm fedakar insanları kutladığını ve şimdiki yönetime de başarılar dilediğini, aracılığımızla iletti.
Erzincan Gazetesi olarak ülkemizin her köşesinde üstlendikleri görevleri layıkı ile yerine getiren tüm Erzincanlıları sayfalarımızdan tanıtmaya devam edeceğiz.