Erzincan Belediyesi, vatandaş odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.


E-belediye çalışmalarını kent merkezinde kurduğu çadırda uygulamalı anlatıyor.
Erzincan Belediyesi 15 Ekim 2012 tarihinden bu yana tahsilat, borç sorgulama, nikah başvurusu gibi bir çok hizmeti internet sitesi üzerinden yapıyor. Dörtyol mevkiinde kurulan çadırda e-belediye hizmetinin tanıtımını yapan Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, bu hizmetle artık vatandaşların evlerinden ve iş yerlerinden birçok işlemi yürütebileceklerini söyledi.

Başkan Çakır; “Vatandaş odaklı, hizmet odaklı bir belediyecilik anlayışı güdüyoruz. Önce bankalardan ödeme yapabilme imkanı ile başladık bu işe. Daha sonra kent merkezindeki tahsilat veznesi sayımızı ikiye çıkardık. Yeni yıl ile birlikte banka ATM’lerinden tahsilata başlıyoruz. Şu anda da internet üzerinden su, ilan reklam, emlak ve çevre temizlik vergileri borç sorgulama ve tahsilat işlemlerini yapıyoruz. Nikah başvurularını da yine aynı sistem üzerinden kabul ediyoruz. Dörtyol merkezde açtığımız bu çadırda 1 hafta boyunca bu sistemin tanıtımını yaparak, sistemin nasıl kullanılacağını anlatacağız. Bu sistemin kurulmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakır, daha sonra buradaki belediye yetkililerinden sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi aldı ve ziyaretçilere kendi elleri ile sistemin tanıtımı ile ilgili broşürler verdi. Çakır’a Esnaf Odaları Birliği Başkanı Necmettin Ünal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Yalvaç ve bazı esnaf birlikleri başkanları da eşlik ettiler.