Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, çalışmalarla çehresi değişen Ekşisu’ya son üç yılda yedi milyon liralık yatırım yapıldığını söyledi.

Erzincan Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla Türkiye’nin en güzel mesire alanlarından biri haline gelen Ekşisu mesire alanında çalışmalar devam ediyor.

Başkan çalışmaları inceledi
Bölgede yeni yürüyüş yolları, seyir terasları, seyir köprüleri, yeni kamelyalar, çocuk oyun parkları, barbeküler ve bin araçlık bir otopark inşa edildi. Son olarak eski mesire alanıyla, yeni yapılan piknik alanı arasında bulunan kanalın ıslah çalışmalarına başlandı. Belediye encümen üyeleri ile birlikte bölgeyi ziyaret eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, yeni dönemde Ekşisu’da yürütülecek olan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ekşisu prestij kazandı
Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Başsoy "Hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı Ekşisu mesire alanında gerekli çalışmaları gerçekleştirerek yeni bir mesire alanı ortaya çıkarıyoruz. Burada yaklaşık 2.5 senedir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 180 bin metrekare alanın tamamına otomatik sulama sistemi kuruldu. Ayrıca bölgede yeni yürüyüş yolları, spor alanları, kent mobilyaları montajı, bin araçlık bir otopark gibi hizmetler tamamlandı. Bölge bu çalışma ile çok prestijli bir hale gelecek. Ekşisu bölgesine son üç yılda yapılan yatırımların mali değeri ise 7 milyon TL’yi bulacak. Çalışmalarımıza bahar aylarında devam edeceğiz” şeklinde konuştu.