Ergan Dağı Kayak Merkezi'ne gondol sistemi kurulacak.

 

 

Gondol sisteminin ihalesi İl Özel İdaresi Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapıldı.

Telesiyej sistemi tamamlanan Ergan Dağı Projesi kapsamında şimdi de gondol sistemi kuruluyor. Yaylabaşı beldesi ile telesiyejlerin başlayacağı göl bölgesine gondol sistemi oluşturulacak.

Erzincan’ın güneyinde 3 bin 258 metre yüksekliğindeki Munzur Dağları'nın eteklerinde bulunan 2 bin 970 metre yüksekliğindeki Ergan Dağı'nda, Türkiye'nin en büyük kayak merkezlerinden biri inşa ediliyor. Yol çalışmasının tamamlanmasının ardından, 2010 yılı Haziran ayında telesiyej ihalesinin bitirilmesi ile telesiyej direkleri yerleştirildi. Şimdi de vatandaşların rahatlıkla telesiyej bölgesine çıkmaları için gondol sistemi kuruluyor.

Gondol sistemi için il özel idaresinde ihale yapıldı. Vali Yardımcısı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Abdullah Çiftçi başkanlığında yapılan ihale için 5 firma dosya aldı. 4 firma ihale için müracaatta bulundu. Bir firma, geçici teminatı sağlayamaması nedeniyle elendi. 3 firmanın kapalı zarf usulü ile katıldığı gondol ihalesinde, Leitner ve Grand Yapı ortak girişimi, ikinci teklifler sonucu verdikleri 8 milyon 489 bin lira anahtar teslimi, götürü bedelle ihaleyi aldı. Gerekli protokollerin ve incelemelerin yapılmasının ardından, Ergan Dağı Kayak Merkezi gondol sistemi çalışmalarına başlanılacak.