Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kentte yürüttükleri projelerin toplam bedelinin 60 milyon lira olduğunu söyledi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy şehir genelinde yürütülen çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Belediye birim müdürleri ile birlikte Erzincan’da yürütülen çalışmaları inceleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Atık Su Arıtma Tesislerini ziyaret etti. Daha sonra şehir genelinde asfalt ve kaldırım çalışması gerçekleştirilen bölgeleri ve yeni itfaiye binası inşasını ziyaret eden  Başkanı Başsoy, buradan Ekşisu mesire alanına geçerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Geleceğe yatırım yapıyoruz
Yürüttükleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Cemalettin Başsoy, bütün projeleri belirli bir plan ve program çerçevesinde gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Başsoy, “Şu anda şehrimizde yürütülen en büyük proje, arıtma tesisimizin yenilenmesi çalışmasıdır. Kentin 50 yıllık geleceğine yönelik yapılan çalışma ile son teknoloji donanıma sahip bir arıtma tesisini bu yıl hizmete sunmayı hedefliyoruz. Üstyapı çalışmalarımız kapsamında bu yıl 125 kilometre kaldırım ve 40 kilometre asfaltla toplamda 45 milyon TL bütçeli projeyi sona erdirmiş olacağız” dedi.

Yatırmlar devam edecek
Başkan Cemalettin Başsoy, “Ekşisu bölgesine yatırımlarımız halen devam ediyor. Bu bölgede de yaklaşık 6 milyon TL’lik bir proje yürütüyoruz ve bu yılsonuna tamamlamayı hedefliyoruz. Ziyaret ettiğimiz bir diğer çalışma alanı ise itfaiye merkezimizdir. Modern bir tesisi şehrimize kazandırmak üzere yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl yürüttüğümüz projelerin toplam bedeli 60 milyon TL’yi aşacak. Biz şehrimizdeki en büyük yatırımlara imza atılan bir dönemi yaşıyoruz ve bu yatırımlar hızla devam edecek."dedi.