Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Eyüp Ferudun Süngü yeniden seçildi.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı derneğin Okmeydanı’nda bulunan merkezinde yapıldı.

Divan Başkanlığını Doğan Tuğcu, Katip üyeliklerini ise Sinan Bayazıt ve Ahmet Kariparduç’un yaptığı kongrenin açılış konuşmasını yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, dernek çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Bir çok etkinliğe imza attıklarına dikkat çeken Başkan Süngü, “futbol turnuvasını geleneksel hale getirerek gençlerimizin birbirlerini tanımalarına vesile olduk. Köy dernek başkanlarımızla toplantılar düzenledik. İstanbul’daki faaliyetlerimizi yaparken Refahiye’de de bir dizi çalışmalar yaptık. İlçemizin kalkınması ve gelişmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapmak için gayret gösterdik. Festivaller düzenleyerek gurbet ile sılanın buluşmasını sağladık. Sizlerin bize verdiği görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık” dedi.

Kongrede konuşan İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca ve Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı’da konuşmalarında, Refahiye Derneği yönetimini yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik ederek yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar dilediler.

Genel Kurul’da yapılan konuşmaların ardından, faaliyet, gelir-gider ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Seçimlerde tek aday olan Eyüp Ferudun Süngü, oy birliği ile yeniden Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlığına seçildi.

Seçimlerin ardından bir teşekkür konuşması yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferudun Süngü, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.

Başkanı Süngü, Refahiyelilerin birlik ve beraberliği için hizmete devam edeceklerini de ifade etti.

Genel Kurul Toplantısı’na, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca,  Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Kocaeli Erzincanlılar Dernek Başkanı Güven Perçem, Erzincanlı Gazeteciler Birliği Başkanı Sedat Sevim, köy dernek başkanları, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Eyüp Ferudun Süngü, Muzaffer Kurt, Barbaros Dumanlı, Levent Ocakçı, Sönmez Erence, Arif Kabakçı, Mehmet Palut, Ahmet Karakaya, Teller Çalışır, Şükran Bayazıt Menekşe, Salih Bostancıoğlu, Fuat Ekinci, Samet Eraslan, Murat Koçak,  Şükrü Güven, Yasin Bulut, Yıldırım Aksu ve Emrah Demirci seçildi.

Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise, Kemal Sarımaden, Musa Paralı ve Ersin Tan getirildi.