Erzincan Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği’nde görevli polisler 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü dolayısıyla Sümer İş Eğitim Okulu’nda öğrenim gören engelli öğrencileri ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdiler.

Sümer İş Eğitim Okulunda öğrenim gören öğrencileri sınıflarında ziyaret eden ve öğrenciler ile sohbet ederek onlara çeşitli ikramlar dağıtan polisler, öğrencilerle de şakalaştılar.

Ziyaret ile ilgili Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinden yapılan açıklamada, “Özürlü insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların özürlü olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, özürlülerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, özürlü vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle özürlülere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir. Devletimizin evrensel ölçülerde özürlerini sahiplenme çabası, toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteği ile anlamlı ve gerçek bir boyuta ulaşacaktır” denildi.