Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği 15 Temmuz demokrasi şehitleri için mevlid okuttu.

Refahiye Derneği, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz'da kalkışılan tarbe girişimde şehit olanlar ve tüm şehirler için dernek merkezinde mevlid programı düzenledi.

Programda, tüm şehitler, okunan Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve dualarla anıldı.

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için hazırlanan slayt gösterisiyle başlayan programda konuşan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kumbar, katılanlara teşekkür ederek, dernek olarak şehitleri anmak için Mevlid-i Şerif programı düzenlediklerini söyledi.
Başkan Kumbar, konuşmasının sonunda Başbakan Binali Yıldırım'ın gönderdiği mesajı da okudu.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise konuşmasında,  15 Temmuz darbe girişimin bertaraf edildiğini belirterek, “millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde hainler karşısında dimdik duracağız” dedi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli de yaptığı konuşmasında, FETÖ’nün darbe girişimine tepki gösterdi. 15 Temmuz darbe girişimde 4 Erzincanlı’nın da şehit olduğunu ifade eden Başkan Canikli,  “tüm şehitleri rahmetle anıyoruz. Onları hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç de konuşmasında, programı düzenleyen Refahiye Derneği yönetimine teşekkür etti.

Kaymakam Göç, “ birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Terör örğütlerinin amaçları bizi birbirimizden uzaklaştırmak. Buna izin vermeyeceğiz. Oyunlara gelmeyeceğiz. Refahiyelilerin şimdiye kadar gösterdikleri birlik ve beraberlik bunun örneği ve bundan sonrada en önde bu işin bayraktarlığını yapacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Programa; Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Başkan Yardımcısı Şaban Demirel, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, Başkan Vekili Niyazi Sarımaden, Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Koçyiğit, EKEV Mütevelli Heyeti Üyesi İlhami Taşpınar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara, Kağıthane Belediye Meclis Üyesi Sinan Bayazıt, Sancaktepe Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Kabakçı, Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürü Nejat Ergül, köy dernek başkanları ve çok sayıda Refahiyeli katıldı.

15 Temmuz şehitlerini anma programı, Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile son buldu.

Şehitleri Anma Programında, ayrıca yemek ikramı da yapıldı.