2007 yılından bu yana 26 binden fazla aboneye ulaşan Erzingaz, hesaplı, temiz ve konforlu enerji doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılması ve gelecek nesillere daha temiz bir Erzincan'ın miras bırakılması adına gerçekleştirdiği 2012 yılı yatırımlarını tamamladı.


Gerçekleştirilen proje sonucunda Atatürk, Cumhuriyet, Bağbaşlar veYunus Emre Mahallelerinin bir önceki yıldan kalan yatırımları tamamlanırken, Fatih, Akşemsettin, Mengüceli, Barbaros, HalitpaşaMahallelerinin de tamamına doğal gaz arzı sağlandı. Erzingaz Doğal Gaz Dağıtım A.Ş Bölge Müdürü Gürkan Odabaşı, 2012 yılında yaptıkları 110 bin metrelik şebeke imalatı sonucunda 3 bin 500 binaya servis hattı çekildiğini, yeni yatırımlarla 9 binkonuta gaz arzı sağlanırken, bugün Erzincan'da toplam 28 bin 576 konutu doğal gaz ekonomisine kavuşturduklarını belirtti.

Erzingaz'ın lisans alanına yeni dahil olan Kavakyolu Beldesi'nde altyapı çalışmalarını büyük bir hızla gerçekleştirerek bu bölgeye de ilk gaz arzını sağladık. Odabaşı, daha önce de yatırım bölgesinde olan Demirkent Beldesi'nde de yatırımlarını 2 bin konuta kadar doğal gaz konforunu ulaştırdıklarını sözlerine ekledi. Gaz arzının sağlandığı 2007 yılından bu yana iklim koşullarının çoğu zaman altyapı çalışmalarına elverişsiz olmasına rağmen Erzincanlıları en hızlı şekilde ekonomik, konforlu ve çevreci enerji kaynağı doğal gaz ile tanıştırmak için çalışan ve 2012 yılı itibariyle Erzincan'ın yüzde 85'ine doğal gaz hizmetini götürmüş olan Erzingaz, mevcut abonelerine daha iyi hizmet vermek için de çalışmalarını sürdürdü. Yatırım çalışmaları sonucunda 2012 yılında, mahallelerde doğal gaz kullanma oranının yüzde 75'e çıktığını, toplam 8 bin 460 yeni aboneye hizmete başladıklarını ve abone olan vatandaşların gaz açma işleminde aksaklık yaşanmaması için ekiplerini büyüttüklerini söyleyenOdabaşı, 2013 yılında hizmet ve kalite anlayışlarını daha da geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.