Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) organize ettiği geleneksel iftar programında Erzincanlıları buluşturdu.


Fatih'de bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen İftar yemeğinde konuşan EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincanlılarla bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Erzincan’ı İstanbul’da temsil eden Erzincan Kültür Eğitim Vakfı bir marka haline geldi. Yaptığı hizmetler herkes tarafından takdirle karşılanan EKEV, gelecekte daha büyük hizmetlere imza atacaktır” dedi.

Vakıf ile ilgili müjde de veren Başkan Sadık Ağca, "EKEV kamu yararına çalışan vakıf statüsünü almıştır. Hizmet çıtasını daha da yükseltmiştir ve Erzincan için çalışmalarını sürdürecektir. Önümüzde ki eğitim-öğretim yılında burs tutarlarını artırmayı düşünüyoruz. Vakfımızın en büyük destekçisi olan Sayın Binali Yıldırım'ın Başbakan olmasının onur ve gururunu yaşıyoruz. Huzurlarınızda vakfımıza yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu da konuşmalarında, Erzincanlılar ile bir arada bulunmaktan duydukları mutlulukları dile getirerek, EKEV'in işadamlarının desteği ve yöneticilerin azimli çalışmalarıyla, öğrencilere verdiği burslar, yaptığı yurtlar ve faaliyetleriyle örnek bir Sivil Toplum Kuruluşu haline geldiğini belirttiler.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş da konuşmasında, Barışın ve kardeşliğin pekiştiği, Ramazan ayında İstanbul'da yaşayan Erzincanlılarla bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Dünyada bazı şehirler, o Şehri temsil eden bir takım önemli değerlere sahiptir. Bir takım 'en'leri vardır. İşte Erzincan da bu tür özeliği bulunan illerden birisidir. Erzincan, sayısız 'en'lere sahip bir ildir. Erzincanlıların yüzyıllardır dünyaya örnek olacak şekilde karşılıklı sevgi, saygı, barış, kardeşlik ve hoşgörü duyguları içersin de yaşıyor olmalarıdır. Erzincanlılar, sahip oldukları bu zenginliğin ve güzelliğin farkındalar. Doğa sporlarının başkenti olan bu şehirde yüzyıllardır birlik ve beraberliklerini muhafaza ederek kardeşçe yaşayan, gelenek ve göreneklerini paylaşan tüm vatandaşlarımız, toplumumuzun ayrılmaz parçalarını oluşturmaktadır" dedi.

Erzincan Milletvekili Serkan Bayram da yaptığı konuşmada, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve mütevelli heyeti üyelerine iftar yemeği düzenleyerek Erzincanlıları bir araya getirdiklerinden dolayı teşekkür ederek, "EKEV, kamu yararına çalışan vakıf statüsüne kavuşmuştur. Erzincanlı öğrencilerin eğitimine büyük katkı sunan ve bir çok projeye imza atan EKEV'in artık bir üniversite kurması gerekmektedir" dedi.

Birlik beraberlik mesajları da veren Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan’ın kalkınması ve hedeflerine ulaşması için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

EKEV'in her yıl geleneksel olarak organize ettiği iftar sofrasında buluşan Erzincanlılar, hasret gidererek, bol bol sohbet ettiler. Çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından program son buldu.

Yemeğe, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Okan Erhan Oflaz, Esenler eski Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, Fıratpen Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Erzincan Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral ve çok sayıda Erzincanlı katıldı.