Can Arama Kurtarma Derneği Başkanı Emrah Torunlar ve üyeleri Vali Abdurrahman Akdemir’i makamında ziyaret ederek, kısa süre önce kurulan dernek ile ilgili bilgiler verdiler.

Erzincan’da gönüllü gençler tarafından kısa süre önce kurulan Can Arama Kurtarma Derneği, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli ziyaretler de gerçekleştiriyorlar.

Kısa adı “Can” olan derneğin kurucusu ve başkanı Emrah Torunlar, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali Abdurrahman Akdemir’i makamında ziyaret etti.

Derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Torunlar, Erzincan’da kamu kurum ve kuruluşlara ait arama kurtarma birimlerinin dışında sivil toplum örgütleri olarak bir eksikliğin olduğunu belirterek, bu amaçla Can Arama Kurtarma Derneği’ni faaliyete geçirdiklerini söyledi. Kuruluş süresinde gönüllü vatandaşların büyük desteğini aldıklarını ifade eden Torunlar, AFAD’ın desteği ile eğitim faaliyetlerine başladıklarını, pratik eğitimin ardından, uygulamalı eğitime geçtiklerini de sözlerine ekledi. Torunlar, eğitim faaliyetleri için KUDAKA’ya proje hazırladıklarını da hatırlatarak, Erzincan’da kamu kurum ve kuruluşların dışında sivil toplum kuruluşu olarak afet durumunda görev yapmaya hazır hale geleceklerinin de altını çizdi.

Vali Akdemir ise ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, Erzincan’da arama kurtarma faaliyetleri adına kamu kurumları dışında bir sivil toplum kuruluşunun faaliyet göstermesinden mutluluk duyduğunu ifade etti. Akdemir, gönüllü gençlerden kurulan derneğin eğitim ve kuruluş faaliyetlerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.