19. 06. 2018

Mühendislik Fakültesi öğrenci alacak

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Üniversitesi (E.Ü) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ayhan Çelik, E.Ü bünyesinde 2010 yıllında açılan mühendislik fakültesinin üç bölümüne 2012-2013 eğitim öğretim yılında 240 öğrenci alınacağını söyledi.


Hızla büyüyen Erzincan Üniversitesi, bünyesindeki yeni açılan fakültelere öğrenci almaya başladı. 2010 yılında kurulan ancak altyapı eksikliği ve fiziki yetersizlik nedeniyle öğrenci alımı yapamayan E.Ü Mühendislik Fakültesi, 2012-2013 eğitim öğretim yılında yök'e yaptığı müracaat sonrasında bünyesindeki 10 bölümden üç tanesine 240 öğrenci alacak.

Durum değerlendirmesinde bulunan Erzincan Üniversitesi (E.Ü) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Çelik, 2010 yılında açılan mühendislik fakültesinde 10 bölümden üçüne öğrenci alınacağını duyurdu. 2011 yılında Bilim Teknoloji Bakanlığı'na yapılan projeden 2 milyon TL hibe aldıklarını söyleyen Prof. Dr. Çelik, bu para ile öğrenciler gelmeden önce bilgisayar laboratuarı ve İngilizce ön hazırlığının yanında öncelikli alanlarda değerlendireceklerini vurguladı. İlk olarak Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Elektrik Elektronik mühendislik bölümleri için 240 öğrenci alınacağını belirten Prof. Dr. Ayhan Çelik, öğrenciler geldiğinde her şeye hazır olacaklarının altını çizdi. İngilizce ağırlıklı bölümlerin olacağına vurgu yapan Prof. Dr. Çelik, öğrencinin ve üniversitenin geleceği açısından bunun çok önemli olduğunu söyledi.

Erzincan Üniversitesi'nin çevrede ki üniversitelerden bir adım önde olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ayhan Çelik, Erzincan'da sanayi alanında ki gelişmelere paralel olarak mühendislik fakültesinin de her geçen gün büyüyerek başarılı mühendisler yetiştireceklerini ifade etti.