23. 04. 2018

Aşağıumutlu Köyü 4. Pekmez Festivali yapıldı

e-Posta Yazdır PDF

İstanbul’da faaliyet gösteren Aşağıumutlu Köyü Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Aşağıumutlu Köyü Pekmez Festivali’nin 4.’sü Aşağıumutlu Köyü’nde yapıldı.

Festivale, Kemaliye Kaymakamı Yasin Özcan, Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Sekreteri İbrahim Güner, Aşağıumutlu Köylüleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Pekmez Festivali’nin açılış konuşmasını yapan Aşağıumutlu Köyü Derneği Başkanı Cebrail Uludağ, her yıl geleneksel olarak köyde düzenledikleri festivalin geleneksel hale geldiğini belirterek katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Festivalin amacının köyde üretilen pekmezi tanıtmak olduğunu söyleyen Başkan Uludağ, ayrıca gurbette yaşayan insaların bir nebze olsun sıla özlemini gidermelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

Dernek çalışmaları hakkında da çeşitli bilgiler veren Başkan Cebrail, Uludağ, derneğe bu güne kadar katkıda bulunan ve destek veren tüm köylülere teşekkür ederek, birlikte olunduğunda aşılamayacak engelin kalmayacağını da sözlerine ekledi. Festival yapılan konuşmaların ardından çeşitli etkinliklerle devam etti.