27. 02. 2020

BTC işsiz gençleri meslek sahibi yaptı

e-Posta Yazdır PDF

Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı Şirketi, (BTC)  çayırlı’da 39 kişiyi iş sahibi yaptı.

Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı Şirketi, (BTC) Toplumsal Yatırım Programı (TYP) kapsamında boru hattı güzergâhındaki köylerde kamu kurum kuruluşları ile işbirliği halinde yürüttüğü işsizlere meslek edindirme ve yerinde istihdamı hedefleyen çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

 

2003 yılından itibaren BTC Şirketi desteğiyle uygulanmakta olan ‘Erzincan-Gümüşhane Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Projesi" kapsamında, Çayırlı Kaymakamlığı, Çayırlı İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Çayırlı Belediyesi’nin ortak girişimi ile düzenlenen ‘İş Makinesi Operatörlüğü Kursu’nun ikinci turu da başarıyla tamamlandı.

 

BTC Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü Şükran Çağlayan Mumcu düzenlenen kurs ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Erzincan’da artan yatırımlar ve ekonomik canlanmaya paralel olarak ihtiyaç duyulan iş makinesi operatörlüğü alanında düzenlenen beceri ve meslek edindirmeye yönelik bir projeye Kaymakamlık ve belediye ile birlikte hibe desteği vermekten memnuniyet duyuyoruz”dedi. Çayırlı’da yürütülen proje kapsamında, 20 kişiye iş makinesi operatörü sertifikası verildi.  Mayıs ayında düzenlenen kursa katılan 19 kursiyer ile birlikte Çayırlı’da toplam 39 kişinin sertifika almış oldu.