23. 02. 2020

Edkik Sodes projesine start verdi

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü (EDKİK), Erzincan Valiliği 2011 SODES Projeleri kapsamında kabul edilen 120 çocuğa dağcılık, dağ kayağı ve kayak spor dallarında eğitime başladı.

 

EDKİK' in usta eğitmenlerin gözetiminde başlayan bu eğitimlere geçen yıl yapılan "Mendil Satmaktan Olimpiyatlara" projesinden seçilen 40 öğrenciye bu yılda 80 öğrenci daha ilave edilerek toplam 120 öğrenciye eğitim veriliyor.

Proje kapsamında 50'si kız 70'i erkek olmak üzere toplam 120 öğrenciye bir yıl boyunca hafta sonları eğitim verilecek. Bu eğitimler Yaylabaşı Beldesi Ergan Dağı'nda ve Akbulut Kayak tesislerinde yapılacak.

EDKİK Başkanı Öğretim görevlisi Yılmaz Ünal yaptığı açıklamada hayata geçirilen bu projeye ilginin yoğun olduğunu, eğitim verilen öğrenciler içersinde son derece kabiliyetli öğrencilerin bulunduğunu belirtti.

Ünal "Daha önceki yılda yaptığımız "Mendil Satmaktan Olimpiyatlara "Projesinin devamı şeklinde olduğunu ve bu projede amacımız gelecekte kış sporları ve doğa sporları ile ilgili ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilecek yeni genç yetenekleri ülkemize kazandırmaktır. Yaptığımız bu çalışmayı önümüzdeki yılarda da devam ettirmeyi düşünüyoruz " dedi