22. 02. 2020

Erzincan'ın adı yok

e-Posta Yazdır PDF

İSO 500 büyük Sanayi Kuruluşu Raporunda 39 ilin adı yok. İçinde Erzincan’ın da bulunduğu bu illerden tek bir şirket dahi yok.

İstanbul Sanayi Odası'nın 1968'den bu yana açıkladığı Türkiye Sanayi'sinin en büyük kuruluşları raporu çarpıcı veriler içeriyor. Raporu'na göre Türkiye'deki 81 ilden 39'unun listede tek bir şirketi dahi yok.

Bunların içinde Erzincan’da var. Ancak Erzincan dışında şirketi olan Erzincanlı işadamlarından, Mehmet Rüştü Başarın’ın şirketi  9. sırada, Nevzat Demir 46. sırada ve Hüseyin Çakmak ise 334. sırada bulunuyor.

İSO 500 büyük Sanayi Kuruluşu Raporunda 39 ilin adı yok. Bir başka deyişle bu illerden tek bir şirket dahi yok. İstanbul başı çekerken Anadolu'nun 5 büyükleri toplam 46 şirket çıkardı. İstanbul Sanayi Odası'nın 1968'den bu yana açıkladığı Türkiye Sanayi'sinin en büyük kuruluşları raporu çarpıcı veriler içeriyor. İSO'nun geçtiğimiz hafta açıkladığı İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu'na göre Türkiye'deki 81 ilden 39'unun listede tek bir şirketi dahi yok.

Listeye giren Erzincanlı firmalar
Listede, Mehmet Rüştü Başaran’ın sahibi olduğu Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş. 9. sırada, Nevzat Demir’in sahibi olduğu Fırat Plastik Kauçuk San. ve Tic. A.Ş 46. sırada, Hüseyin Çakmak’ın sahibi olduğu Vatan Kablo Metal Endüstri ve Tic. A.Ş. 322. sırada yer aldı.