23. 11. 2019

Tercan Dernekler Federasyonu kuruldu

Tercan Dernekler Federasyonu’nun kurulduğu düzenlenen toplantıyla kamuoyuna duyuruldu. Federasyon, dernek başkanlarının tüzüğü imzalamasıyla resmen hayata geçti.

Tercan Dernekler Federasyonu’nun kuruluşu Erzincan’da düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Köy dernek başkanlarının tüzüğü imzalamalarıyla birlikte federasyon resmen hayata geçirilmiş oldu.

Dört aydır süren çalışmalar sonunda kurulan Tercan Dernekler Federasyonu, Tercan’a bütünsel bir kimlik kazandırmış oldu. Federasyonun kuruluşu dolayısıyla yönetim kurulu Erzincan’da tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Tercan Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Süleyman Güzel, Başkan Vekili Rıdvan Budak, Başkan Yardımcısı Fuat Gül, Genel Sekreter Ersin Kılıç, Sayman İsmail Taş, Yönetim Kurulu Üyeleri Sakine Tükek, Mehmet Gülnahar, İsmail Akbaba, Sadık Cansız, Nail Genç ve Hasan Seyhan, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Demirci ile birlikte yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Tercan Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Süleyman Güzel toplantıda yaptığı konuşmasında, Tercan köy derneklerini bir çatı altında toplayacak olan federasyonu kurma çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, "Gücümüz birliğimiz, aynamız insanımız, ilkemiz hizmetimizdir sloganıyla çıktığımız bu yolda sona gelindi. Tercanımızın ve Tercanlılar'ın sesleri artık daha gür çıkacak, birlik ve beraberliğimiz eskisinden daha güçlü olacak ve Tercanlılar arasında dayanışma güçlenecektir. Bu süreçte bize destek veren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Federasyon kurulmasında büyük katkısı olan 22. Dönem İstanbul Milletvekili ve DİSK eski Genel Başkanı Rıdvan Budak da, amaçlarının ayrımsız bir şekilde Tercan’a ve Tercanlılara katkı sunmak olduğunu belirterek, "Federasyon bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürecektir.Dernek başkanlarına ve sürece destek veren Tercanlılar'a teşekkür ediyor, bundan sonra da tüm Tercanlılar'ın katkılarını bekliyoruz" dedi.