18. 02. 2020

33 maç yaptı 33 gol attı 33 puan aldı

e-Posta Yazdır PDF

İnişli çıkışlı bir sezon geçiren Erzincan Refahiyespor, kader maçına çıktığı Halide Edip Adıvarspor’u 2-0 yenerek ligte kalmayı başardı.

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Erzincan Refahiyespor, ligten düşmekten son anda kurtuldu. Ligin başından beri inişili çıkışlı bir sezon yaşayan Yeşil- Beyazlı ekip, kendi sahasında konuk ettiği Halide Edip Adıvarspor’u 2-0 yenerek ligte kalmayı başardı.

Sürekli başkan değişti
Erzincan’ı profesyonel liglerde temsil eden tek takım olan Refahiyespor, bu dönem kötü bir sezon yaşadı. Bir çok kongre yapıp kulüp başkanı değiştiren Refahiyespor,
futbolcularla da çeşitli sorunlar yaşadı. Mali yönten güçsöz olan kulüp, para sıkıntısı
nedeniyle de bir çok sorunla karşılaştı.

33 gol attı 52 gol yedi
Ligin son maçında Çankırıspor ile karşılaşacak olan Refahiyespor, Çankırıspor takımının ligten çekilmesinden dolayı 3 puanıda hanesine yazdırmış oldu. Oynağı 33 maçta 33 puan toplayan Refahiyespor, kendi sahasında oynağı 17 karışlaşmanın 5’ni kazanırken, 7’sin de mağlup olup, 5 maçta ise berabere kaldı. Deplasmanda oynadığı 16 maçın 3’nü kazanan Yeşil-Beyazlı ekip, 4 beraberlik alırken 9 karşılaşmadan ise yenik ayrıldı. Erzincan Refahiyespor, oynadığı 33 maçta, 33 gol atarken kendi kalesinde ise 52 gol gördü.