17. 01. 2019

Üniversitesite de ROBOTLAR YARIŞTI

e-Posta Yazdır PDF

Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojileri ve Kullanımı Kulübü tarafından organize edilen etkinlikte yüzlerce robot yarıştırıldı.

Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojiler ve Kullanım Kulübü tarafından "ROTEK Roboteam Robot Yarışları" geniş katılım ile yapıldı. Robot Teknolojileri ve Kullanımı Kulübü tarafından organize edilen etkinlikte 300 robot yarıştı. Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap kongre ve kültür Merkezinde düzenlenen yarışmaların açılış programına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoylu, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, öğretim görevlileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojiler ve Kullanım Kulübü Kurucusu Öğretim Görevlisi Önder Yıldırım, kulübün kurulması amacı hakkında bilgiler verdi.  

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, “Bilgi ve elektroniğin bir arada kullanıldığı robot teknolojisinin farklı sistemleri birlikte çalıştıran bir teknolojiyi yakalayalım. Onun içinde biz var olalım istiyoruz. Bununla ilgili çeşitli çalışmaları görmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.  

Teknolojinin öneminden bahseden Erzincan Valisi Ali Arslantaş’da, “Robot ve teknoloji bilincinin ülkemizin teminatı çocuklarımızda ve gençlerimizde oluşması ve milli teknolojilerimizde üretimde çocuklarımızın ve gençlerimizin kültür kazanmasını sağlamak amacıyla ile düzenlenen bu yarışmanın şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum, düzenleyenleri ayrı ayrı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yarışmalara katkı verenlere Vali Arslantaş tarafından plaketleri verildi. 1’inci Rotek Roboteam’18 Robot yarışmasında sergilenen projeler gezilerek bilgiler alındı.