18. 09. 2019

Sarıgül'den miting gibi açılış

e-Posta Yazdır PDF

Türkiye Değişim Hareketi'nin lideri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kocaeli İl Teşkilat binasına miting gibi açılış yaptı.

İzmit'te D-100 Karayolu kenarındaki Türkiye Değişim Hareketi Kocaeli İl Teşkilatı binasının açılış törenine başta İstanbul olmak üzere diğer bölgelerden gelenlerle birlikte yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Otobüsle İzmit'e gelen Mustafa Sarıgül'ü TEM turnikelerinde yaklaşık 50 araçlık konvoy karşıladı. `Çare Sarıgül', `Başbakan Sarıgül' sloganlarıyla karşılanan Mustafa Sarıgül daha sonra otobüsün üzerinden kendisini karşılayanlara seslendi. Kocaeli'nin İstanbul'dan sonra en fazla vergi veren il olduğunu hatırlatan Sarıgül, sanayicilerin sıkıntı içinde olduğunu belirtti. Sarıgül şöyle devam etti:"Ankara'daki siyasetçiler, iktidarı, muhalefetiyle çare bulmak yerine birbirleriyle kavga ediyor. İktidar bütün kurum, kuruluşlarla, medya ile, girişimcilerle kavgalı. Ve hallerinden son derece mutlu. Muhalefet ise çözüm üretmiyor, iktidar olmak istemiyor. Çare vardır. Çünkü ülkemiz zengindir. Kaynaklarımızı israfa, savurganlığa, gösterişe değil, üretime ve istihdama dönüştüreceğiz. Varlık ve bereketi paylaşacağız. Türkiye Değişim Hareketi işsizliğe son verecek. Yatırım ve üretimin önünü hep birlikte açacağız. Türkiye Değişim Hareketi kadromuzla birlikte yepyeni bir kalkınma programını hayata geçireceğiz. Dışa bağımlı sürekli borçlanan bir Türkiye değil, daha çok üreten daha çok ihraç eden, adil paylaşan yeni bir ekonomik modeli biz gerçekleştireceğiz.

"Konuşmasında, "Ankara'ya misafirliğe değil ev sahibi olmaya gidiyoruz" diyen Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin karalamak için değil, kötülemek için değil, şikayet için değil, çare bulmak için meydanlarda olduğunu, herkesi kucaklayacağını da belirtti. Sarıgül, daha sonra Kocaeli il binasının açılışını yaptı.